plastové okná - kvalitné okná - typy plastových okien

naozaj sú plastové okná také dobré?
praktické rady, poznámky, diskusia

Kvalitné plastové okná - na čo si dávať pozor?

Poznáte serióznu firmu na dodanie a montáž plastových okien?

 

Aké má byť kvalitné plastové okno?

dnes táto otázka je veľmi dôležitá. Na trhu je množstvo firiem, ktoré ponúkajú ozajstnú kvalitu, ale nájdete i takých ktorí si od Vás vylákajú mastnú zálohu a potom zmyznú, alebo dodajú Vám šmejd.

Samozrejme okrem toho že si vyberiete tú správnu firmu musíte vedieť i to, aký typ okna si vybrať.

Pri výbere správneho okna si musíte rozhodnúť pre:

 • správneho výrobcu
  vždy sa informujte, kto je výrobcom okna, i profilov. Všeobecne známa veta že poľské profily sú lacné ale šmejdy nie sú vždy na mieste. Tak isto "značkové" nemecké alevo slovenské či české profily vás môžu nepríjemne prekvapiť. Výrobcovia uvedené na tejto stránke majú krásnu históriu a kvalitné výrobky.
 • správny profil
  Čím viac komôr má plastový profil tým lepšie izolačné vlastnosti má krídlo a rám plastového okna. Vždy sa informujte ale i o tom, ako dôkladne je profil vystužený oceľovým - alebo ešte lepšie hliníkovým - rámom.
 • správne kovanie
  kovanie znamená otvárací mechanizmus plastového okna. Klasické, jednoduché kovania sú mizerne odolné voči vlámaniu. Ak máte na výber, určite si žiadajte bezpečnostné kovanie.
 • izolačné vlastnosti okna
  Vo väčšine ide o dvojsklo alebo trosklo, kde jednotlivé tabuľe skiel sú odizolované špeciálnym plynom. Trojsklo má lepšie izolačné vlastnosti ale treba počítať s väčšou hrúbkou skla i okenných rámov. Aby ste zabránili roseniu okien vyberte sklá s hliníkovou výstužou.
 • musíte zoshladniť cenu a kvalitu
  Vypítajte si cenovú ponuku od rôznych firiem na rovnaký profil plastového okna. Odporúčam aby ste nevybrali ani najlacnejšieho, ani najdrahšieho. Lacná firma nemá dostatok financií na kvalitných pracovníkov a kvalitné materiály. Zase nie vždy olatí že najlacnejší je najhorší a najdrahší je najlepší. Nájdite si zlatú strednú cestu.
 • tiež veľmi dôležité je montáž okna
  toto je už posledná fáza. pred zaplatením zálohy sa informujte, čo všetko obsahuje "montáž". Len osadenie, alebo i murársku úpravu? Hľadajte firmu, ktorá zabezpečí kvalitnú a dokonalú prácu.